دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

دکتر صفری، شهردار قزوین:

شهرداری قزوین دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی را در ایام نوروز برگزار می کند

دکتر علی صفری، شهردار قزوین، در نشست خبری ستاد خدمات سفر که در استانداری برگزار شد، گفت: مجموعه مديريت شهري تمام تلاش خود را به کار گرفته تا شعار ''قزوین شاداب؛ نزدیک ترین مقصد'' محقق شود و میزبان خوبی برای هم وطنان باشیم.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ دکتر صفری گفت: شهرداری قزوین با اجرای جشنواره ها و برنامه های متعدد از ۱۵ بهمن ماه سال جاری به طور جدی به استقبال بهار رفته است.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: اولین برنامه شهرداری برای نوروز ۹۸، حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران بود که غرفه استان قزوین با استقبال خوب بازدیدکنندگان روبه رو شد.

شهردار قزوین گفت: در ایام عید نوروز، مجموعه مدیریت شهری با حمایت شورای اسلامی شهر قزوین، دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی را با برنامه های متنوعی در سرای تاریخی سعدالسلطنه برگزار می کند.

دکتر صفری خاطرنشان کرد: پیاده راه سبزه میدان، پیش از پایان سال 97، افتتاح می شود و اميدواريم با اقداماتی که شهرداری قزوین انجام می دهد، نگاه پیاده محوری جایگزین خودرومحوری شود.

این مقام مسوول گفت: در نوروز ۹۸، اتوبوس های گردشگری را در سطح شهر خواهیم داشت و حمل و نقل رایگان به مجموعه سافاری پارک، که سه دره آن  با حضور کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست کشور افتتاح شد، پیش بینی شده است.

دکتر صفری با بیان این که به منظور آماده سازی شهر برای سال نو فعالیت های عمرانی به صورت ضربتی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: تقاطع غیرهمسطح امام رضا (ع) به نوعی به بهره برداری رسیده، لاین شمالی آن زیر  بار ترافیکی رفته و لاین جنوبی نیز به زودی به بهره برداری می رسد.

شهردار قزوین گفت: اماکن گردشگری چون حمام قجر و سرای سعدالسلطنه آماده خدمات رسانی به گردشگران است  و امیدواریم با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی بتوانیم میزبان خوبی برای هم وطنان باشیم.

دکتر صفری خاطرنشان کرد: نوروز سال گذشته، برنامه های متنوعی در تمام نقاط کم برخوردار و نواحی منفصل شهر قزوين برگزار کردیم که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت و امسال نیز برنامه های شاد و نوروزی در این مناطق برگزار می‌شود.

این مقام مسوول با بیان این که قزوین بیش تر معبر گردشگری بوده است، خاطرنشان کرد: با همکاری خوب شهرداری و سازمان میراث فرهنگی استان، سال گذشته اقامت به مدت یک شب در قزوین، افزایش داشت که اکنون هدفگذاری برای اقامت چند روز است.

وی افزود: سال گذشته با مجموعه میراث همکاری و هم افزایی داشتیم که منجر به افزایش ۳۰ درصدی گردشگر نسبت به گذشته در شهر قزوین شد.

شهردار قزوین تاکید کرد: هدف همه سازمان ها و ارگان های استان میزبانی خوب برای هموطنان است و در این راستا همراه هم خواهیم بود.

این مقام مسوول با تاکید بر این که تجربه های جهانی و ملی نشان داده ترافیک با گسترس کالبدی معابر تامین نمی شود، گفت: ترافیک موضوع پیچیده ای است که بخش اعظم آن به فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل عمومی باز می گردد.

وی افزود: برمبنای گزارش راهور، با حذف پارک حاشیه ای پیغمبریه، ترافیک سبزه میدان، کاهش یافته است.

دکتر صفری از گشایش پیاده راه سبزه میدان خبر داد و گفت: باید بپذیریم قرار نیست هسته مرکزی را مملو از خودرو کنیم و با نگاه پیاده محوری عبور و مرور این ناحیه را مدیریت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مهندس مهدی مجابی که  مشاوردولتخانه است، پروژه بازآفرینی سبزه میدان را طراحی کرده و قرار است شاهد مجموعه واحدی در مرکز شهر باشیم.

 

تصاویر مرتبط