چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۰

آیت الله عابدینی،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین:

ورزشکاران ایرانی جوانمردی را از مدال و عنوان قهرمانی مهم تر می‌دانند

آیت الله عبدالکریم عابدینی،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در آیین تجلیل از قهرمانان ورزش استان گفت: همه ورزشکاران استان قزوین، ایران را بلند آوازه کرده‌اند و به نام قزوین عزت بخشیده‌اند

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ آیت‌الله عابدینی در آیین تجلیل از قهرمانان ملی و فراملی ورزشی استان قزوین  که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، افزود: همه قهرمانی‌ها و افتخار آفرینی‌های ورزشکاران استان قزوین که نام ایران را بلند آوازه کرده‌اند و به نام قزوین عزت بخشیده‌اند، تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه نگاه مردم ایران به ورزش و قهرمانی نگاه فاخری است، تصریح کرد: نگاهی که در میان مردم به مقوله ورزش و قهرمانی است، با سایر جهان متفاوت است و صرفاً قهرمانی و کسب مدال برای ورزشکاران ما اهمیت ندارد، بلکه روح جوانمردی از اولویت بیشتری برخوردار است.

امام جمعه قزوین با اشاره به انصراف ورزشکاران کشورمان از رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس، ابراز داشت: اینکه ورزشکاران ما در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس انصراف می‌دهند، نشان دهنده روح جوانمردی آنان است و این حمایت از مظلوم بسیار مورد تایید دین قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه جوانمردی جنسیت نمی‌شناسد، خاطرنشان کرد: حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت زینب (س) الگوی جوانمردی در تمام عالم هستند و ورزشکاران ما نیز این دو بزرگوار را الگوی خود قرار می‌دهند و به همین خاطر فعالیت‌های ورزشی آنها اثرگذار می‌شود.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: امروز مردم یمن، سوریه و فلسطین مظلوم‌ترین انسان‌ها هستند، تنها ملت ایران قدردان شما نیستند، بلکه مردم مظلوم و ستم‌دیده این کشورها نیز قدردان حمایت‌های شما از مظلومان و مستضعفان عالم هستند که مصداق اقامه دین است و این مردم مظلوم همچنان روی غیرت و جوانمردی شما حساب باز می‌کنند.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خدای متعال می‌فرماید هر چه قدرت و عزت دارید، فقط به خدا تعلق دارد و رسول گرامی اسلام (ص) نیز می‌فرمایند انسان با تقوا قوی می‌شود و حتی در کشور دشمن نیز احساس قدرت می‌کند و همه ما برای موفقیت در کارهایمان می‌باید قدرت و عزت را از خدا بخواهیم و برای کسب تقوا تلاش کنیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط