چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۱

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

هشتمین ستاد ساماندهی تسهیلات محرم در قزوین آغاز به کار کرد

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم‌الحرام، هشتمین ستاد ساماندهی تسهیلات محرم در این سازمان آغاز به کار کرده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی ارائه خدمات به هنگام و مناسب به ‌صورت متمرکز به هیات های مذهبی را از جمله اهداف ستاد ساماندهی تسهیلات برشمرد.

وی اظهار کرد:سازمان‌های وابسته به شهرداری قزوین از جمله سازمان‌های زیباسازی، مدیریت پسماند شهرداری، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، نماینده نیروی انتظامی و نماینده اداره کل تبلیغات اسلامی عضو این ستاد بوده و خدمات خود را به هیات‌های مذهبی ارائه می‌دهند.

درافشانی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای به‌ منظور رعایت شان عزاداری‌ها در تمام ابعاد معنوی،فرهنگی،امنیتی و ایمنی میان شورای هیات های مذهبی و دبیرخانه ستاد ساماندهی تسهیلات محرم قزوین به امضاء رسیده است و امیدواریم در این راستا خدمات شایسته‌ای را به تمام خادمان اباعبدالله الحسین (ع) ارائه کنیم.

این مسئول با بیان این مطلب که امسال آموزش های لازم به صورت چهره به چهره به روسای هیأت مذهبی ارائه می شود،گفت: شارژ کردن کپسول‌های آتش‌نشانی به‌صورت رایگان، صدور دستورالعمل ایمنی و کارشناسی، بازدید از مساجد، امامزاده‌ها، اماکن متبرکه، هیئت‌های مذهبی و تکایا، پخش تراکت و صدور مجوزهای لازم از جمله اقداماتی است که توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در این ستاد صورت می‌گیرد.

درافشانی اضافه کرد: همچنین در بحث امنیتی، ایمنی و ترافیکی نیز نماینده نیروی انتظامی هشدارهای لازم را در زمینه استفاده نکردن از آلات غیرمناسب موسیقی، آلودگی صوتی، زمان‌بندی هیات های مذهبی همچنین توصیه‌های لازم توسط سازمان زیباسازی برای نصب سازه‌های زیبا، آرایش، نظم و انضباط در راه‌اندازی ایستگاه صلواتی به هیئات مذهبی ارائه می‌شود.

این مسئول افزود:سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین نیز چاپ بنرها، روان‌سازی کارها و نیز توصیه‌های مختلف از نظر فرهنگی و اجتماعی و سلامت را بر عهده دارد.

وی از اهدای حواله‌های فرهنگی و اقلام سلامت نظیر لیوان‌های یک‌بارمصرف کاغذی برای مصرف نوشیدنی های گرم به هیات های مذهبی کم برخوردار خبر داد و گفت: پس از شناسایی موقعیت مکانی و بضاعت مالی هیات ها، حواله‌هایی توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به هیات های مذهبی جهت دریافت اقلام فرهنگی و سلامت داده می‌شود تا به فضاسازی هیئت‌ها و تکایای مذهبی خود بپردازند.

درافشانی در ادامه خاطرنشان کرد: امسال با مشارکت سازمان های مردم نهاد محیط زیست تیمی با عنوان پیام‌آوران پاکی به‌منظور فرهنگ‌سازی در بحث نظافت شهری در مسیرهای عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی به فعالیت خواهند پرداخت.

وی اظهار کرد:ستاد تسهیلات محرم برای رونق هر چه مطلوبتر  مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام تلاش می‌کند و در این راستا هیات ها می‌توانند خواسته‌های خود را تا 22 شهریور ماه سال جاری به این ستاد ارائه کنند.

تصاویر مرتبط