چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱۷

صفری، شهردار قزوین:

یک جامعه فعال، پویا و با نشاط رابطه مستقیم با پویایی خبرنگاران دارد

علی صفری، شهردار قزوین گفت: یک جامعه فعال، پویا و با نشاط رابطه مستقیم با پویایی خبرنگاران و فعالیت آنها در این راستا دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ صفری در نشست صمیمانه با اصحاب که به مناسبت روز خبرنگار در تالار مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: خبرنگاران باید همواره در راستای اطلاع رسانی دقیق و شفاف خود به مردم گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران با انجام مطلوب رسالت خود شهر را به سوی سازندگی و توسعه پیش خواهند برد، عنوان کرد: تلاش خبرنگاران برای اطلاع رسانی و توسعه شهر نقش مهمی و اساسی در افکار عمومی دارد.

شهردار قزوین با بیان اینکه نگاه مدیریت شهری نگاه انسان محور است، اظهار کرد: مدیریت شهری قزوین برای توسعه همه جانبه شهر به خصوص در بخش فرهنگی تلاش خواهد کرد.

صفری با تأکید بر فراهم کردن زیرساخت های فرهنگی در شهر گفت: امروزه تعداد سالن های تئاتر در شهر، میزان توسعه یافتگی شهر ها را نشان می دهد و باید زیرساخت های فرهنگی در این زمینه فراهم شود.

وی افزود: دستیابی به شعار «قزوین، شهر دوچرخه» یکی از نگاه های انسان محور ما در مدیریت شهری است.

شهردار قزوین با بیان اینکه سازندگی شهر و حل مشکلات شهروندان از رسالت های مشترک مدیریت شهری و رسانه ها محسوب می شود، عنوان کرد: خبرنگاران با انتقادات سازنده می توانند مدیران شهری را از فساد دور کنند.

صفری ادامه داد: رویکرد مدیریت شهری قزوین استفاده از نیرو های شایسته و پاکدست در بدنه شهرداری است و شهر به دور از جریانات سیاسی اداره می شود.

وی با درخواست خبرنگاران برای حضور در کارگروه های تخصصی شمس 1404 موافقت کرد و گفت: به طور قطعی از اصحاب رسانه در این کارگروه استفاده خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به توجه مدیریت شهری به میراث تاریخی و باغستان سنتی قزوین اظهار کرد: باغستان سنتی قزوین برای شهر یک فرصت محسوب می شود و تا کنون مدیریت شهری نیز برای احیای آن اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

صفری افزود: اجرای کمربند سبز در ورودی شهر برای رفع مشکلات ترافیک شمال شهر قزوین است و دارای مسیر پیاده و دوچرخه است.

وی با اشاره به نزدیکی به هفته فرهنگی قزوین گفت: برای برگزاری باشکوه هفته فرهنگی قزوین برنامه های مختلفی در دستور کار شهرداری قزوین قرار دارد.

شهردار قزوین در پایان برای احداث ساختمان خانه مطبوعات و تلاش برای حل مشکل تعاونی مسکن خانه مطبوعات استان قول مساعد داد.

گفتنی است؛ در این نشست دغدغه های خبرنگاران در حوزه رسانه و مدیریت شهری با شهردار مطرح شد و شهردار در پایان به سوالات آنان پاسخ داد. همچنین در پایان مراسم از خبرنگاران با اهدای کارت هدیه تقدیر شد.

تصاویر مرتبط